macedonia

lasneckcuvi1981 photos downloadStreets of old..#macedonia #skopje #mosque #masjid #architecture #street #streetlights #streets #travelblogger #traveling #travel #travelphotography #traveler #travelgram #photographer #photography #photo #photooftheday #picoftheday #pic

Streets of old..#macedonia #skopje #mosque #masjid #architecture #street #street lights #street s #travel blogger #travel ing #travel #travel photography #travel er #travel gram #photo grapher #photo graphy #photo #photo oftheday #pic oftheday #pic

sondestravels photos downloadStreets of old..#macedonia #skopje #mosque #masjid #architecture #street #streetlights #streets #travelblogger #traveling #travel #travelphotography #traveler #travelgram #photographer #photography #photo #photooftheday #picoftheday #pic

Streets of old..#macedonia #skopje #mosque #masjid #architecture #street #street lights #street s #travel blogger #travel ing #travel #travel photography #travel er #travel gram #photo grapher #photo graphy #photo #photo oftheday #pic oftheday #pic

dentaestetikatim photos downloadДури 70% од населението имаат проблем со темпоромандоибиларниот зглоб кој се манифестира преку главоболки, болки во вратот и укоченост, болки во кичмата, ладни нозе, несоници, вртоглавици и општа слабост, чуство на умор. А кај децата во раст и развој ваквиот проблем со вилицата предизвикува сколиози и кифози.Иако ова е навистина ретко поле на работа на стоматолошките ординации кај нас е еден од нашите најважни фокуси. #dentaes #massage #helth #body #bowen #skopje #macedonia

Дури 70% од населението имаат проблем со темпоромандоибиларниот зглоб кој се манифестира преку главоболки, болки во вратот и укоченост, болки во кичмата, ладни нозе, несоници, вртоглавици и општа слабост, чуство на умор. А кај децата во раст и развој ваквиот проблем со вилицата предизвикува сколиози и кифози.Иако ова е навистина ретко поле на работа на стоматолошките ординации кај нас е еден од нашите најважни фокуси. #dentaes #massage #helth #body #bowen #skopje #macedonia

artoflivingmacedonia photos downloadПрвиот базичен контакт кој сме го имале со нашите родители бил допирот. Потоа следи осамостојувањето кое сме го направиле со првиот исчекорен чекор. Од првите години на нашиот живот па до сега, движењето и ставот на нашето тело, го открива она што е длабоко сокриено во нас самите. Нашето тело, позицијата во која најчесто стоиме и ставот ја изразува нашата личност , а телото никогаш не лаже !На работилницата преку следење на музиката и изведување на сетови од јога позиции во кординација со движењето и дишењето ќе создеме можност за енергетско ослободување на емоциите кои ги задржуваме во себе. Танцувањето или движењето е психотерапија на нашите скирени емоции, па отука спојот на јогата, музиката и ритамот прави да се исполниме со нова витална енергија и да го извадиме од себе целиот акумулиран стрес.Дојдете и искусете ! Учество за работилницата 200 мкд .Часот ке го води Билјана Пешева Професионален обучувач за возрасни и јога инструкторwww.healthylifeskills.mk#happyoga #happypeople #yoga #yogalove #yogainspiration #yogaasana #yogaasanas #yogalifestyle #yogachallenge #meditation #yogapractice #life #pose #yogaaday #yogalife #yogajourney #yogaeverywhere #yogaeveryday #healthy #instayoga #yogadaily #yogapants #skopje #macedonia #namaste

Првиот базичен контакт кој сме го имале со нашите родители бил допирот. Потоа следи осамостојувањето кое сме го направиле со првиот исчекорен чекор. Од првите години на нашиот живот па до сега, движењето и ставот на нашето тело, го открива она што е длабоко сокриено во нас самите. Нашето тело, позицијата во која најчесто стоиме и ставот ја изразува нашата личност , а телото никогаш не лаже !На работилницата преку следење на музиката и изведување на сетови од јога позиции во кординација со движењето и дишењето ќе создеме можност за енергетско ослободување на емоциите кои ги задржуваме во себе. Танцувањето или движењето е психотерапија на нашите скирени емоции, па отука спојот на јогата, музиката и ритамот прави да се исполниме со нова витална енергија и да го извадиме од себе целиот акумулиран стрес.Дојдете и искусете ! Учество за работилницата 200 мкд .Часот ке го води Билјана Пешева Професионален обучувач за возрасни и јога инструкторwww.healthylifeskills.mk#happyoga #happypeople #yoga #yoga love #yoga inspiration #yoga asana #yoga asanas #yoga lifestyle #yoga challenge #meditation #yoga practice #life #pose #yoga aday #yoga life #yoga journey #yoga everywhere #yoga everyday #healthy #instayoga #yoga daily #yoga pants #skopje #macedonia #namaste

crewpizzanalogue photos download.....2017 matka kanyon, skopje, macedonia#35mm #film #analogue #macedonia #skopje #matkakanyonu #balkan #lake #boys

.....2017 matka kanyon, skopje, macedonia#35mm #film #analogue #macedonia #skopje #matkakanyonu #balkan #lake #boys

supertrade_mk photos downloadВистинска формула која му дава стимул на Вашето возило!Врвните горива на Gulf Oil достапни и во Македонија. Проверете го моќниот квалитет на Xtream Diesel горивото на првата Gulf бензинска во Македонија на Бул. Борис Трајковски во Скопје. #gulfoil #gulfoilracing #gulfoilinternational #gulfoilmania #fuel #diesel #cars #engine #skopje #macedonia #скопје #македонија

Вистинска формула која му дава стимул на Вашето возило!Врвните горива на Gulf Oil достапни и во Македонија. Проверете го моќниот квалитет на Xtream Diesel горивото на првата Gulf бензинска во Македонија на Бул. Борис Трајковски во Скопје. #gulfoil #gulfoil racing #gulfoil international #gulfoil mania #fuel #diesel #cars #engine #skopje #macedonia #скопје #македонија

casopis_ekonomist photos downloadNejednaka raspodela dohotka---- ------------------------------------------------------------------••••••••#nis #beograd #novisad #smederevo #bosnaihercegovina #spilt #dalmacija #macedonia #kragujevac #fruskagora #prokuplje #leskovac #crnagora #budva #sarajevo #vrnjackabanja

Nejednaka raspodela dohotka---- ------------------------------------------------------------------••••••••#nis #beograd #novisad #smederevo #bosnaihercegovina #spilt #dalmacija #macedonia #kragujevac #fruskagora #prokuplje #leskovac #crnagora #budva #sarajevo #vrnjackabanja

maniakt_tveshjes photos downloadBejme organizimin e kanagjegjeve, synetive edhe fejesave. Butiku jone gjendet afer qendres tregtare Mavroka ne Shkup. Per me shume info kontakt telefonin. 00389 70 850 355 ose 00389 71 422 700 (WhatsApp Viber) #fejese #kanagjegj #darsem #dhurata #karike #shkup #nişan #kinagece #kinagecesi #düğün #hediye #sandalye #mominskastolici #üsküp #wedding #hennanight #present #chair #detail #details #red #skopje #macedonia #nuset #grime #dasmashqiptare #frizura

Bejme organizimin e kanagjegjeve, synetive edhe fejesave. Butiku jone gjendet afer qendres tregtare Mavroka ne Shkup. Per me shume info kontakt telefonin. 00389 70 850 355 ose 00389 71 422 700 (WhatsApp Viber) #fejese #kanagjegj #darsem #dhurata #karike #shkup #nişan #kinagece #kinagece si #düğün #hediye #sandalye #mominskastolici #üsküp #wedding #hennanight #present #chair #detail #detail s #red #skopje #macedonia #nuset #grime #dasmashqiptare #frizura

gezginmevlanatorunu photos download💙STRUGA💙👉 Ohri Gölü kıyısında yer almaktadır.👉 Küçük, sakin ve sevimli bir kent 😊👉 Kent nüfusunun yarısından fazlasını "Arnavutlar" oluşturuyor. İkinci büyük etnik grup ise "Makedonlar" ve üçüncüsü ise "Türkler" dir.(📌 Not: 1395 yılında Osmanlı Devleti tarafından fethedilen şehir, 1912 yılına dek Osmanlı idaresinde kalmıştır.)💙 KARA DRİM NEHRİ 💙👉 Nehir güneyden Sv. Naum'dan Ohri Gölü'ne giriş yapıp buradan çıkıyor ve Arnavutluk'ta Ak Drim Nehri ile birleşerek Adriyatik Denizi'ne dökülüyor. ( Video da "gölden nehire" derken demek istediğim buydu 😂😂😂 , videonun sonuna doğru "gölün nehir ile birleştiği kısmı" görmüş oluyorsunuz 🙋 )👉Ohri Gölü'nden beslenen "Kara Drim Nehri" (Tersine akan nehir olarak da bilinmektedir) şehri ikiye bölmektedir.👉İkiye bölünen şehir de, yolları birbirine bağlamak amacıyla birçok köprü inşa edilmiş.👉Nehrin etrafında ise kafeler, restoranlar ve küçük hediyelikçi dükkanlar bulunmaktadır.👉 Nehir kenarındaki yürüyüş yollarında ise kişi sayısı fazla olmasına rağmen etrafta bi huzur hâkim 🎈👉 Şehirde halka açık birçok plaj da bulunuyormuş. ( Plajlara gitmem nasip olmadı, bi dahaki sefere inşâAllah 😊)👉 Eski zamanlardan günümüze kadar bir deyiş ile yazımı sonlandırayım ;"Struga gibi başka bir yer yoktur" 💙~M.B.~......#nofilter #nofilterneeded #wanderlust #travel #struga #macedonia #traveller #travelblogger #blogger #traveltheworld #skyline #skylover #landscape #horizon #clouds #river #reflection #roadtrip #naturelovers #natureza #nature_sultans #quotes #turkinstagram #objektifimden #bir_dakika #hayatakarken #ig_worldclub #instanature #balkan_hdr

💙STRUGA💙👉 Ohri Gölü kıyısında yer almaktadır.👉 Küçük, sakin ve sevimli bir kent 😊👉 Kent nüfusunun yarısından fazlasını "Arnavutlar" oluşturuyor. İkinci büyük etnik grup ise "Makedonlar" ve üçüncüsü ise "Türkler" dir.(📌 Not: 1395 yılında Osmanlı Devleti tarafından fethedilen şehir, 1912 yılına dek Osmanlı idaresinde kalmıştır.)💙 KARA DRİM NEHRİ 💙👉 Nehir güneyden Sv. Naum'dan Ohri Gölü'ne giriş yapıp buradan çıkıyor ve Arnavutluk'ta Ak Drim Nehri ile birleşerek Adriyatik Denizi'ne dökülüyor. ( Video da "gölden nehire" derken demek istediğim buydu 😂😂😂 , videonun sonuna doğru "gölün nehir ile birleştiği kısmı" görmüş oluyorsunuz 🙋 )👉Ohri Gölü'nden beslenen "Kara Drim Nehri" (Tersine akan nehir olarak da bilinmektedir) şehri ikiye bölmektedir.👉İkiye bölünen şehir de, yolları birbirine bağlamak amacıyla birçok köprü inşa edilmiş.👉Nehrin etrafında ise kafeler, restoranlar ve küçük hediyelikçi dükkanlar bulunmaktadır.👉 Nehir kenarındaki yürüyüş yollarında ise kişi sayısı fazla olmasına rağmen etrafta bi huzur hâkim 🎈👉 Şehirde halka açık birçok plaj da bulunuyormuş. ( Plajlara gitmem nasip olmadı, bi dahaki sefere inşâAllah 😊)👉 Eski zamanlardan günümüze kadar bir deyiş ile yazımı sonlandırayım ;"Struga gibi başka bir yer yoktur" 💙~M.B.~......#nofilter #nofilter needed #wanderlust #travel #struga #macedonia #travel ler #travel blogger #blogger #travel theworld #skyline #skylover #landscape #horizon #clouds #river #reflection #roadtrip #nature lovers #nature za #nature _sultans #quotes #turkinstagram #objektifimden #bir _dakika #hayatakarken #ig _worldclub #instanature #balkan _hdr

emanzemin photos downloadCami Halısı İstanbul 🇹🇷 🇹 🇷 Türkiye ....https://www.halifleks.com - www.duvardanduvara.com ...@emanzemin - @emanhalicilik - @logolupaspas ...#moschee #camii #green #mescid #cami #moslem #mosque #mosquecarpet #estonia #albania #serbia #slovenia #czech #belarus #kosovo #polish #polishgirl #slovakia #latvia #lithuania #macedonia #likeforlike #model #ukraine #finland #bosnia #photooftheday #sverige #croatia #l4l

Cami Halısı İstanbul 🇹🇷 🇹 🇷 Türkiye ....https://www.halifleks.com - www.duvardanduvara.com ...@emanzemin - @emanhalicilik - @logolupaspas ...#moschee #cami i #green #mescid #cami #moslem #mosque #mosque carpet #estonia #albania #serbia #slovenia #czech #belarus #kosovo #polish #polish girl #slovakia #l atvia #l ithuania #macedonia #l ikeforlike #model #ukraine #finland #bosnia #photooftheday #sverige #croatia #l 4l

natalia_myhailivna photos downloadНайважча дорога завжди веде до вершини. ☀️España🇪🇸 16.09.2017•••••••#espana #espãna #espanagram #espana2017 #italy #ucrain #romania #macedonia #ucrainiangirl #romaniangirl #followforlike #100likes #like4like #likeforlike #followforlike #followme #erasmus #erasmusespaña #erasmus2017

Найважча дорога завжди веде до вершини. ☀️España🇪🇸 16.09.2017•••••••#espana #espãna #espana gram #espana 2017 #italy #ucrain #romania #macedonia #ucrain iangirl #romania ngirl #followforlike #100likes #like 4like #like forlike #followforlike #followme #erasmus #erasmus españa #erasmus 2017

macedoniastarbucks photos downloadOur snowman cookie is a shortbread cookie covered in white chocolate come in and try one with our flavored hot chocolates! ☃️ @starbucks #macedoniastarbucks #macedonia #nordoniaknights #nordonia #starbucks #snowmancookie #snowman #cookies #hotchocolate #a35loudandproud

Our snowman cookie is a shortbread cookie covered in white chocolate come in and try one with our flavored hot chocolates! ☃️ @starbucks #macedonia starbucks #macedonia #nordonia knights #nordonia #starbucks #snowman cookie #snowman #cookies #hotchocolate #a 35loudandproud

blogomagazine photos downloadLa ricetta della Guinness cake al cioccolato è una torta speciale e gustosa realizzata con un ingrediente molto speciale: la birra Guinness. Questa torta è buonissima e golosa, per ricreare...Le notizie e le ricette più gustose? GustoBlog.it - Link in bio 👉 @blogomagazine 👈 #GustoBlog #cena #pasta #goloso #ingredienti #torta #panna #cioccolato #piatto #padella #macedonia #zucchero #risotto #frittata #patate #gelato #cucina #ricette #ricettario #cucinare #cucinando #ristorante #cucinaitaliana #ciboitaliano

La ricetta della Guinness cake al cioccolato è una torta speciale e gustosa realizzata con un ingrediente molto speciale: la birra Guinness. Questa torta è buonissima e golosa, per ricreare...Le notizie e le ricette più gustose? GustoBlog.it - Link in bio 👉 @blogomagazine 👈 #GustoBlog #cena #pasta #goloso #ingredienti #torta #panna #cioccolato #piatto #padella #macedonia #zucchero #risotto #frittata #patate #gelato #cucina #ricette #ricettario #cucina re #cucina ndo #ristorante #cucina italiana #ciboitaliano